2015 yılında, Bozok Sürmeli Gıda Tarım Hayvancılık İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak, Fruvegemarkasını yaratarak, Sağlıklı Beslen, Mutlu Yaşa sloganıyla yola çıktık.

Amacımız doğal yöntemlerle yetiştirilmiş, mevsiminde toplanmış meyve ve sebzeleri tamamen katkısız, şeker ilavesiz ve lezzetini en iyi koruyacak yöntemlerle kurutarak, güvenli ambalajlarda müşterilerimize sunmaktır.

Meyve ve sebzeler bünyelerindeki fazla sudan dolayı uzun süre saklanamazlar. Bünyesinde bulunan fazla su, besinleri bozan mikro organizmaların üreyip yaşaması için elverişli bir ortam oluşturur. Bu zararlı ortamın yok edilmesi, meyve ve sebzelerin bileşimlerindeki fazla suyun uçurulmasıyla yani o besinlerin kurutulmasıyla mümkündür.

Kurutma tekniği; meyve ve sebzelerin bünyesinde bulunan %80-95 oranlarındaki suyun %10-20 oranlarına düşürülerek uzun süre dayanmasını sağlama işlemidir. Ancak bu sırada tat, görünüş, renk, besin değeri gibi kalite özellikleri mümkün olduğunca değişmemelidir. Fruvege tam da bu kalite özelliklerini dikkate alarak üretim yapmaktadır.

Sağlıklı yaşam sağlıklı beslenme ile kazanılır. Bunun için bağımlılık yaratan katkılı, glutenli ve şeker ilaveli gıdaları hayatınızdan çıkartmalısınız. Fruvege olarak, katkısız, glutensiz, şeker ilavesiz, doğal ve sağlıklı atıştırmalıklar ve gıdalar üretmekteyiz.

Fruvege; kaliteden ödün vermeyen, sağlıklı, doğal, yenilikçi ve lezzetli ürünler geliştirmekte olup bu ürünleri Türkiye'ye ve tüm dünyaya güvenli bir şekilde sunmaktadır. Fark yaratan ürünlerimiz ve kurulduğumuz ilk günden beri taşıdığımız yenilikçi ruhumuzla da kararlılıkla büyümeye devam etmekteyiz.

Misyonumuz:

Çiftçilerimizin doğal şartlarda ürettiği kaliteli meyve ve sebzeleri, modern üretim tesisimizde kurutup, kaliteden taviz vermeden, yüksek besin değerlerini koruyarak, sağlıklı, doğal, lezzetli ve güvenli ürünler imal etmek, halkımızın beğenisine sunmak ve böylece geleceğimizin teminatı sağlıklı ve mutlu nesiller, güçlü toplumlar oluşturmaktır.

Vizyonumuz:

Çalışanlarımızın mutluluğu, ürünlerimizin kalitesi ve tüketicilerimizin güveni ile markamızı Türkiye’de liderliğe taşımak, aynı zamanda dünya pazarında kendine özgü tadıyla ve müşteri ihtiyaçlarını gözeten yaklaşımıyla yenilikçi bir marka konumuna gelmektir.

Değerlerimiz:

  • Ülkemiz ve Çalışanlarımız en değerli kaynağımızdır,
  • Müşteri Memnuniyeti en kıymetli sermayemizdir.
  • Kalite ve Güven en büyük hedefimizdir,
  • Yenilikçilik ve Mükemmellik geleceğimizin güvencesidir,
  • Sorumluluk ve Dürüstlük yaptığımız her işin temelidir.